Jdi na obsah Jdi na menu
 


CDB Mladá Boleslav    Notor Band Klášter

Situace:

Hráči běží vedle sebe. Útočící hráč vede míček a běží podle mantinelu. Bránící hráč ho stíhá, běží vedle něj a útočícího hráče faulem vystrčí mimo mantinely! Rozhodčí zapíská faul bránícímu hráči. (až do této chvíle vše správně) Faulující hráč se otáčí a odchází od situace. Faulovaný hráč se otáčí a ve vzteku udeří odcházejícího hráče svou holí do obličeje. Co má následovat? Spíše co následovalo! Hráč, který jako první fauloval , dostává minutový trest za faul. A hráč, který nevybíravým a naprosto zbytečným způsobem oplácel, dostává dvě minuty za faul! Dle výňatku z pravidel by měl následovat trest do konce utkání.

Hráč je vyloučen do konce utkání v případě:

Bod 615.4: Pokud hráč udeří ve vzteku hokejkou (což se stalo a navíc udeřil hokejkou do protihráče)

Bod 617.2: Proviní-li se hráč brutálním přestupkem. (což úmyslný úder hokejkou do protihráčova obličeje bezpochyby je)

 Tak to je obecně nastíněná situace ze zápasu CDB – Notor Band. V praxi to vypadalo asi tak, že náš hráč fauloval protihráče z CDB a za to si vykoledoval kromě trestu od rozhodčího (mimochodem velice správně odpískaného trestu) , i dost nevybíravý úder hokejkou do obličeje od protihráče. To co mělo následovat je z pravidel jasné. Ale zřejmě vzhledem k tomu, že se jedná o tým pořadatelů celého RAFLu, dostal oplácející hráč CDB dvouminutový trest.

 Na trestu do konce utkání jsme trvali hlavně z toho důvodu že hráči CDB i rozhodčí shodně tvrdili, že za takový zákrok se do konce utkání nevylučuje. Tak do konce utkání se asi vylučuje jen za zlomeniny… Nejvíce nás ale zarazil přístup hráčů CDB. Kdyby například faulující hráč přišel a řekl: „hele vole sorry, já byl nasranej, tak sem se po tobě ohnal hokejkou, sem tě nechtěl trefit“ mávli bychom nad celou situací rukou a hráli dál. Ale argumentace týmu CDB byla jasná. Že to byl v podstatě normální zákrok, za kterej se do konce utkání nevylučuje,a že mužem bejt rádi že náš hráč nedostal větší trest za předchozí faul. A že když chcete vidět fauly, tak to bude koukat na fauly!!!

No co k tomu dodat? Snad jen, že kdyby se stejná situace odehrála v obráceném gardu, osobně bych souhlasil s potrestáním našeho hráče do konce utkání i s udělenou pokutou 200kč , která vychází ze stanov RAFL. A hráče bychom potrestali i interně v našem týmu…. Takovéto zákroky do sportu, ať už amatérského nebo profesionálního, nepatří. A náš hráč by to pocítil i několika zápasovou pauzou. A v případě, že by neprojevil ani lítost nad tím co udělal, byl by bez milosti z týmu vyhozen!

Výkony našeho týmu jsou možná pro Vás „ostudou“ , ale nám neuniká pravý význam sportu. A možná prohráváme vysokými výsledky, ale máme radost ze hry. A to je víc než body a góly.

Hráči CDB jednoznačně dlouhodobě prokazují, že florbal hrát umí, a že soutěži kralují naprosto oprávněně. Ale jen pro připomenutí, nejen jim, ale všem účastníkům RAFL přikládám zásady fair play (tak jak je prezentuje Český olympijský výbor na svých internetových stránkách), v jejichž duchu se náš tým snaží reprezentovat naši obec:

Zásady chování fair play

1. v soutěži bojuji čestně a podle pravidel

2.  uznám, že soupeř je lepší, v cíli nebo po zápase mu podám ruku, vzdám mu tím čest

3.  vítězství není důvodem k nadřazenosti

4.  i poražený zaslouží uznání, není terčem posměchu, ani skrytého

5. soutěž má rovné podmínky pro všechny hráče či závodníky

6. v soutěži respektuji pokyny a nařízení rozhodčích a pořadatelů, řídím se jimi  

7. chci vyhrát, ale nikoli však za každou cenu

8. diváci jsou součástí sportovní akce, potleskem vzdají čest vítězi i poraženému

9.   férové sportovní chování je mi vlastní i v každodenních životních situacích

10. svým chováním jdu příkladem mladším  sportovcům

report by Máca

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mácovi

(Emillio_Estevez, 7. 11. 2007 12:16)

Já nemyslel smazat celý příspěvek, jen ty dva co jsou tu zbytečně navíc :) ono to máš těžký, všichni rozhodčí co tu jsou (až na některý vyjímky) nejsou školený rozhodčí od ČFBU, takže to jsou kluci co hrajou a pískaj to spíš podle toho co uměj a podle citu... pískám taky, takže mi věř, že rozhodnout se ve vteřině někdy není vážně jednoduchý a kdyby se pískalo vážně všechno, tak si někdo vůbec nezahraje ( ale samozřejmě to není případ tohohle, to se musí pískat vždy)... je to těžký posoudit, Majklův faul byl v tu chvíli na hřišti průser a v tomhle případě i ve vyšších soutěžích hned lítaj hráči za rozhodčím a ukecává se výše trestu (bohužel by se ale nemělo dít takovým způsobem, jak to pravděpodobně proběhlo u nás)... no nic... sportu nazdar...

To Emilio

(Máca, 7. 11. 2007 11:25)

Nesmáznem...trady se cenzura nenosí:-D No neznalost pravidel...tak to asi pravidla neznal nikdo z vašeho celku...jen já a lidi z Dynama který na to přímo koukali... Ale je to fuk... Já osobně sem za Mjaklovu omluvu moc rád... Je to přeci jenom kapitán a tak by to mělo vypadat. A na další utkání se moc těšíme. Nejen na to s váma.. na každý utkání. Sem rád že mužem tuhle soutěž hrát...a že jí někdo organizuje...takže to vzdávám hold protože je to dost velký sousto...a vám se to daří...! A tuhle diskuzi sme vyvolali jen proto aby ta soutěž byla bezpečná jak pro nás tak pro vás tak pro všechny účastníky... Takže hodně štěstí do dalších zápasů...

To Máca...

(Emillio_Estevez, 7. 11. 2007 10:22)

Dobrá, tak já to přehodnotím... kvůli pár jedincům neodsuzuj celý tým ( jak jsi psal bylo tam hráčů po skrovnu a nás je asi 12), ale i tak máš recht, že to nedělá dobrou reklamu týmu. A co se týče toho posmívání, tak je to taky pouze o individulitách. Jak říkám, bohužel jsem tam nebyl, takže ani nevím jak vypadal váš faul na Majkla, možná bych taky jako jeho spoluhráč vylítnul, co to bylo za prasárnu ( ale to už jsou jenom dohady a spekulace )... Co se týče Maria, tak tahle argumentace zavání spíš neznalostí pravidel, než nějakým nadržováním, ale myslím si, že by do konce nevyloučil i kdyby takový faul udělal kdokoliv jiný než zrovna někdo z CDB ( chápu, že to dost zavání, ale toť můj názor )... Majkl osobně se za hrdinu nepovažuje a navíc lidi který ho znaj a vědí jak hraje, tak tohle považujou vyloženě za úlet. Navíc jak psal se omluvil hned po zápase, což beru jako to "automatický"... No nic hoši... uvidíme jak to bude vypadat při odvetě, která pokud se domnívám, na sebe nenechá dlouho čekat... snad se z toho všichni poučí... Ps: možná to tu bude 3x, pže píšu z práce a nějak to tu přispívání do diskuzí blbne, takže sorry, ale vy si to smáznete že...

pro seňora Esteveze 2

(Máca, 7. 11. 2007 9:54)

A mě osobně víc než ten faul pohoršilo to co se stalo po tom!!!! Ty reakce že umíme hovno a kecáme do toho... že oni to hralou závodně tak tomu rozuměj... Nemusim to hrát závodně abych věděl že za tohle se vylučuje do konce. A jakkoli sem byl naštvanej nebyl sem sprostej...jako někdo... No prostě "namistrovaný" chování.... Kdo tam byl tak ti to potvrdí... A uznávám Majklovu omluvu... Ale tak trošku mě mrzí že z toho vyšel u všech jako hrdina... Berete to že se omluvil jako něco navíc že ukázal že je chlap...ale omluva by měla bejt automatická!!! CDB bylo jen ve čtyřech a goman..a kdyby ve třetí minutě vyloučil rozhodčí Majkla do konce zápasu...myslim že by si ve druhym zápase kluci sákly na dno sil...nepochybuji o jejich výtězství...ale narazit na těžší soupeře...no to je fuk to je čistě teorie...snad to bylo naposledy a už nikdy nebudeme muset podobnej incident řešit...nicméně my co jsme viděli chování CDB po zákroku...asi zústaneme z jejich vystupování v soutěži znechucení....

pro seňora Esteveze

(Máca, 7. 11. 2007 9:42)

Odsuzujeme celý tým za to, co se stalo po faulu! Nebyl si tam takže nevíš! Po faulu naběhli hráči k rozhodčímu a celý tým CDB tvrdil že o nic nešlo..že je to normální...a že jestli chcem předvést faulování tak se máme koukat...Fantis tam tvrdil že nám předvede jak vypadaj fauly...Sejtko tam tvrdil at se s náma nebavjej že tomu stejně nerozumíme...rozhodčí Mário (nezávislej i když je to váš spoluhráč ze sokola a od zimy i z CDB) tvrdil že do konce zápasu se vylučuje jen za krev že kdyby se mu spustila po tom uderu třeba z nosu nebo kdyby mu roseknul obočí... A dále odzuzuji celý tým CDB za nedodržování zásad fair play..například to že když sem lepší tak to nedávám najevo posmíváním se horšímu....nechovám se nadřazeně..atd.. neni moc příjemný když tě ve hře někdo obehraje a u toho ti stihne říct že seš tele...atd...je toho víc... I když je pravda že tak se nechová celj tým...ale je to záležitost několika jedinců...ovšem vrhá to stín na celej tým...potažmo vedení....

To celýmu Notorbandu...

(Emillio_Estevez - mistr z CDB, 6. 11. 2007 21:28)

Zdar pánové... nechápu kdo vám dal právo po úletu jednoho hráče odsuzovat celý tým... faul to byl bezpochyby zákeřnej, ale věřím že to byl prostě zkrat a chvilkový zatmění a myslím, že Majkl toho zcela jistě lituje... trest měl samozřejmě následovat do konce hry vo tom žádná, ale to je věc rozhodčího a ten je nezávislej, takže nechápu, proč nějaká protekce, navíc si myslím, že to je to poslední, co by jsme potřebovali... Ještě bych chtěl dodat, že fauloval Majkl jako hráč, ne Majkl jako zástupce z vedení, takže to s tím nemá nic společnýho... Bohužel jsem tam nebyl a neviděl, takže nemůžu posoudit... jen myslím, že by jste měli volit trochu vhodnější slova i když je to tu vaše ;o)

Notorband 4ever

(Sivek, 5. 11. 2007 20:42)

Sice jsem tam nebyl ale dovedu si to vybavit...Je to úplně jasný ty svináci...pardon že jsem je nazval takhle,jsou v soutěži nejlepší a přesto jim musí nadržovat sudí...to je důkaz že protekce není jen ve vládě ale i v amaterské florbalové lize...je to jejich vizitka a je to reprezentuje

MISTŘI Z CDB

(berny, 5. 11. 2007 20:02)

no jo hoši,to co sem zazil v nedeli byla hruza,nejhorsi je ze sem z ty brany vsechno videl a popravde mi tuhla krev v zilach kdyz sem ten zakrok videl,sam sem se divil,ze se nastesti nasemu hraci nic nestalo,ale jak to mohlo dopadnout??co by rikali na to kdyby mu treba vypichli oko nebo rozrazili hlavu.vsechna cest CDB to nepochybne,ze aspon tuhle soutez nekdo organizuje ale takovehle chovani bych od nich necekal,meli by ste se nad sebou zamislet vi MISTŘI