Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekNeuvěřitelné drama přineslo první utkání Notoru v play off. Začátek duelu s týmem TJ Sokol Benbro byl stanoven nezvykle až na pátou hodinu odpolední a časový posun jako by měl neblahý vliv na výkon hráčů Kláštera, kteří opět zaspali začátek a nepomohla ani nadupaná sestava, sešli jsme se téměř v plném počtu. Z kmenových hráčů chyběli pouze Máca, Štejnyk a Aleš, který alespoň povzbuzoval spoluhráče z lavičky. V poslední době produktivní lajna „mlaďasů“ byla  kompletní, Ferry s Fláňou  k sobě do trojice přibrali Berniho, kompletní byla i zkušená formace Babkinů a Máry. Přesto bylo prvních patnáct minut přímo hrůzostrašných¨. Úvody zápasů jsou asi největším aktuálním problémem mužstva, tentokrát soupeř rázně zavelel k nástupu a po deseti minutách tak Benbro vedlo už 5:0! Strašákem klášterské defenzivy byl obzvlášť bomber s číslem 14, jenž má ránu jako když kopne kůň a na branku pálil jednu za druhou. Kromě toho Sokolové využívali své rychlosti a těžili z bleskových náběhů za obranu. Notoráci se zmohli na pouhé tři góly a p první třetině jen nevěřícně kroutili hlavami nad stavem 3:7.

ObrazekVe druhé části však přišel zlom – tým našel správnou motivaci a předváděl velice bojovný výkon, postupem času si Notoři dovolovali stále víc a víc i v útočné fázi. Hrálo se v obrovském tempu nahoru dolů a stále poněkud děravou obranu držel nad vodou Máša, který předvedl snad životní výkon. Šance na jedné straně střídaly příležitosti na opačné straně, bohužel spousta stoprocentních šancí Kláštera končila za mantinely mimo branku. Přesto byli Notoři v ohňostroji šancí produktivnější, třetinu vyhráli 2:1 a zkorigovali skóre na 8:5 pro soupeře.

ObrazekTři góly, to není velký náskok. Stačí tři přesné trefy a je vyrovnáno. Toho si byli vědomi i dosud uvadající hráči Sokolu a zvýšili obrátky. Výsledkem byl gól na 9:5, vzápětí ale přišla rychlá odpověď v podobě krásné kombinace Sivka, Zajdy a Audiny. Ještě jednou se Benbro dostalo do čtyřbrankového trháku a opět se Notor Bandu podařilo snížit. Pak si brankář soupeře vybral pár slabších chvil, Notoři vrhli všechny síly do útoku a během  tří minut svítilo na světelné tabuli skóre Kluci se tlačili do útoku, celá střídačka žila zápasem a všeobecný zmatek a vřava vládly i na hřišti, chyby v obraně pramenící z přehršle ofenzivní snahy naštěstí hasil fantastickými zákroky Máša. Minutu a půl před koncem do něj narazil útočník Benbra a Notor dostal možnost minutové početní výhody. Zde přišel zlomový moment utkání, možná jsme si měli vzít oddechový čas a pořádně promyslet taktiku, protože přišly zmatky při střídání a rozhozená sestava se k ničemu nedostala. Bohužel, stalo se, navíc Benáteckým se dařilo rozkouskovat hru. Po skončení nevyužité přesilovky přesto mohl vyrovnat Audina, který se dostal do brejku a úplně sám uháněl na brankáře, jenže...přestřelil. Z protiútoku vstřelil soupeř dvanáctý gól a bylo rozhodnuto. I přes prohru to ale byl od druhé třetiny z naší strany parádní výkon a vyrovnání bylo na dosah, škoda promrhané první třetiny. Reparát můžeme složit příští neděli, kdy se hraje druhý zápas série (snad nebude poslední:))

Obrazek

Závěrem bych rád podotknul, že zápasu prospěl velice dobrý a citlivý výkon rozhodčích Hanzlíka s Diblíkem, je vidět, že dobré posuzování zákroků je na celkové kvalitě hry znát...

Notor Band Klášter - TJ Sokol Benbro 10:12 (3:7, 2:1, 5:4)

branky: Milan Flanderka 2, František Hron 2, Marek Sajdl 2, Milan Adášek 2, David Babák a Petr Babák - Tomáš Keller 4, Lukáš Semián 2, Tomáš Jelínek 2, Jakub Pivnička, Ondřej Kaš a Jaroslav Jeroušek

Stav série: 0:1

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář