Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhý ročník mladoboleslavského amatérského florbalového turnaje se hrál poprvé v předvánočním termínu a poprvé pod hlavičkou Notor Bandu Klášter. Stejně jako na loňském říjnovém turnaji se zde představily čtyři celky, tentokrát však větších kvalit, jak pořadatelé, tak Liberec, jablonečtí Bastafidli i Turnov sestavili mnohem lepší výběry, než jaké loni přivezly Luštěnice nebo Rozžhavená hokejka.

Z hlediska organizace se po počátečních neúspěších turnaj poměrně vydařil, vše proběhlo bez větších incidentů, zápasy se obešly bez potyček, kromě menších hádek bylo vše jak mělo být. Zjednodušeně lze říci, že jaký si kdo turnaj udělal, takový ho měl. Nic nebylo přesně na čas, naopak, času bylo dost a dost, každý si (snad) zahrál dosytosti a v Sokolovně panovala přátelská nálada. Mínusem byl stísněný prostor zmíněné haly, na zápasy 4+1 je prostředí zdejší Sokolovna velice malé, ale když si člověk na zhuštěný prostor zvykl, ušlo to. Rozhodně nebyla k vidění krásná kombinační hra, nicméně výjimky se našly. Volný byl i systém rozhodování zápasů, v každém týmu si zvolili rozhodčího, který jeden či dva zápasy odpískal.

Vraťme se zpět k turnaji. Poté, co z programu vypadla Česká Lípa a později i Ledce, snížil se počet účastníků z pěti na čtyři, konkurence však byla veliká. Z Turnova dorazila početná skupina hráčů složená ze zástupců turnovského"a týmu" i "b týmu." Nejméně hráčů na soupisce měli podceňovaní Draci Liberec, kteří dorazili šesti lidech, navíc bez gólmana. Brankáře jim ale naštěstí vždy někdo půjčil a Liberec, ač nakonec poslední, nebyl jen tak do počtu. Jedním z favoritů na celkové vítězství byli i Bastafidli Jablonec nad Nisou, kterých přijelo opravdu hodně a společně s Libercem a Turnovem se znají z kolbišť liberecké ligy.

Turnaj byl po počátečních zmatcích zahájen libereckým derby mezi Bastafidli a Libercem. Drakům se sice hned po buly podařilo skórovat, jenže pak už otěže utkání třímali v rukou pouze jablonečtí florbalisté a po solidním výkonu, který kontrastoval s matným výkonem Liberci, zvítězili jednoznačně 9:3 a připsali si první tři body do tabulky.

Ve druhém duelu na sebe narazili pořádající Notor Band Klášter a celek Turnova. Nutno říci, že za Notor hrálo pouze pět hráčů ze standardní sestavy, starší opory mužstva účast na turnaji odřekly, vedoucí mužstva Máca zažil rozdvojení osobnosti a nakonec rozhodl pro Turnov. A tak si přišlo za Klášter zahrát čtyři "mlaďasové" v čele s kapitánem Alešem (tím se rozumí jako že já:-)), Audinou, Sivkem a brankářem Mášou. Tým doplnili Pavel Mašek, Mára Hlavička, Lukáš Fidrmuc, Kryštof Kučera a původně kapitán Ledců David Tyl. Favorizovaní Turnováci se nestačili divit, po první třetině totiž prohrávali 1:3. Potom se ale rozehráli k dobrému výkonu, pěti góly smetli soupeře, který už se nezmohl na větší odpor a podlehl v poměru 6:10.

Ve třetím střetnutí změřili síly Jablonec a opět domácí Notoři. Ti měli v nohách předešlý zápas s Turnovem a bylo to znát. Utkání bylo velice vyrovnané, produktivnější byli kluci z Bastafidli, kteří po první třetině vedli 4:1. Ve druhém dějství se Klášteru povedlo snížit, soupeř očividně znervózněl, jenže s četných šancí nevytěžili domácí nic, několikrát zazvonila tyč, pár střel minulo zcela odkrytou klec. Po druhé přestávce se Jablonec znovu srovnal a i když tlak Notorů byl pořád značný, jejich výkon srážely hrubé chyb v obraně, kterých Bastafidli využili a zvýšili své vedení. Závěr utkání už si pohlídali, konečný výsledek byl 6:2 pro hosty.

Okolo poledne začalo utkání mezi Libercem a Turnovem. Právě Turnovští začali lépe a opět brzy vedli. Drakům se však povedl nečekaný obrat, dali čtyři rychlé branky a otočili stav z nepříznivých 0:3 na 4:3. Favorit se ještě hodně natrápil, než se mu podařilo vzdorující Liberec zlomit. Rozhodující byly dva góly ve třetí třetině, kterými si Turnov zajistil dvoubrankový náskok a ve finále i tři body za výhru 7:5.

I Turnov čekala nepříjemná a hlavně namáhavá série dvou zápasů v řadě. O to více nepříjemná, když následující duel s Bastafidli byl jakýmsi finálovým utkáním, přímým bojem o celkový triumf. Přesto to na turnovském výkonu nebylo znát, v utkání měli mírně navrch, přesto to bylo nejvyrovnanější a zřejmě nejlepší utkání celého turnaje. Jablonec spíše dotahoval, šest minut před koncem se jim podařilo vyrovnat na 4:4. Poprvé na turnaji leckdo v myšlenkách zabloudil k případným samostatným nájezdům, na ty však nedošlo. Ve 32. minutě zápasu si jeden míček našel cestu přímo k tyči Jablonecké branky a Turnov vedl 5:4. Závěr zápasu byl okořeněn několika potyčkami, či spíše tvrdými střety. Za jeden takový bylo minutu a půl před koncem nařízeno trestné střílení, se kterým si ale jablonecký útočník neporadil nejlépe a tak Turnov uhájil těsné vítězství. Stal se tak letošním šampiónem a odvezl si pohár.

Na pořadu byl poslední souboj, zápas o třetí místo, Notor Band Klášter versus Draci Liberec. První část hry probíhala v poklidném tempu, nikdo nespěchal, oba celky se snažily spíše o pěkné akce a kombinace, které vycházely především Notorům posilněným několika pivy (konkurenční Svijany:)) Klášter se ujal vedení 2:0, poté ovšem zase jeho hráči předvedli pár obranných kiksů, díky nimž Draci srovnali. Ve druhé třetině se situace opakovala, vybojované vedení 4:2 domácí brzy zase ztratili, takže se ve třetí části začínalo od nuly. V ní rozhodly góly Davida Tyla, který celý turnaj odehrál ve skvělé formě. Domácí tak obsadili očekávanou třetí pozici, nepřišlo žádné překvapení, jako byl například triumf podceňované Mladé Boleslavi na loňském prosincovém turnájku v Liberci.

Celkově se turnaj povedl, většina účastníků si snad odvezla dobré dojmy a zahrála si akorát. Mělo to nějaké "muchy", ale v celkovém součtu snad nás turnaj obstál.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář